14.1.2020 (Webnoviny.sk) - Líbyjskí rivali opustili v utorok Moskvu bez podpísania dohody o prímerí. Dohodu navrhlo Rusko a Turecko s cieľom dosiahnuť ukončenie občianskej vojny v tejto nepokojnej africkej krajine.
Predseda líbyjskej vlády národnej jednoty Fájiz Sarrádž a generál Chalífa Haftar pricestovali do ruskej metropoly v pondelok na rokovania s vysokopostavenými predstaviteľmi Ruska a Turecka. Rozhovory trvali približne sedem hodín, Sarrádž a Haftar sa priamo nestretli.
Zvažovali návrh dokumentu s detailmi prímeria, ktoré navrhlo Rusko a Turecko a ktoré začalo platiť v nedeľu. Sarrádž návrh pred odchodom podpísal, Haftar tvrdí, že potrebuje viac času na zváženie a Moskvu opustil bez podpisu.
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v Ankare pohrozil, že dá Haftarovi "lekciu, akú si zaslúži", pokiaľ budú útoky na vládu v Tripolise uznanú OSN pokračovať.
Zdroj: Webnoviny.sk - Občianska vojna v Líbyi ešte nekončí, Sarrádž a Haftar nepodpísali v Moskve prímerie © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Warning: getimagesize(https://cdn.webnoviny.sk/sites/34/2019/11/virus-676x464.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 212
Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 213
V Colorade zatvorili desiatky škôl, medzi žiakmi sa rýchlo šíri vírus
V lotyšských parlamentných voľbách je favoritom proruská strana, jej koaličný partner je otázny
