BEJRÚT 16. apríla (WebNoviny.sk) - Experti z Organizácie pre zákaz chemických zbraní (OPCW) nemôžu ísť na miesto údajného chemického útoku pri Damasku, pretože im chýba povolenie zo strany Organizácie Spojených národov. V pondelok to uviedol námestník ruského ministra zahraničia Sergej Riabkov. Jeho slová by mohli naznačovať pokusy o marenie vyšetrenia.
Tím OPCW pricestoval do Sýrie krátko pred sobotňajšími odvetnými útokmi vedenými USA. Stretol sa so sýrskymi predstaviteľmi, avšak ešte nenavštívil mesto Dúmá, kam má namierené. V meste sa nachádzajú ruské a sýrske jednotky. Rusko a Sýria pritom vyslanie tímu OPCW do Sýrie oficiálne privítali.
Riabkov novinárom v pondelok povedal, že sa len pred chvíľou dozvedel, prečo tam experti z OPCW nemôžu vstúpiť. Dôvodom je vraj skutočnosť, že nemajú povolenie od sekretariátu OSN.
Zdroj: Webnoviny.sk - OSN podľa Ruska bojkotuje snahy expertov o vyšetrenie chemického útoku v Sýrii © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Počet obetí v radoch ruských vojakov je už takmer 188-tisíc, tvrdia Ukrajinci
Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 213
Ruská armáda má pravdepodobne prestávku od ofenzívy na Ukrajine, podľa analytikov sa snaží zhromaždiť svoje sily
