Svet / 19. apríl 2018

Pestúnka Yoselyn dobodala kuchynským nožom malú Luciu aj Lea, dôvodom bola vraj nenávisť

                
                
                
                    
                
                
                NEW YORK 19. apríla (WebNoviny.sk) - Súd v New Yorku uznal vinnou pestúnku, ktorá zabila dve deti zverené do jej opatery.

Yoselyn Ortegová z Dominikánskej republiky v októbri 2012 kuchynským nožom dobodala na smrť šesťročné dievčatko a dvojročného chlapca v kúpeľni bytu ich rodičov na Manhattane. Malej Lucii zasadila vyše 30 bodných rán, Leovi päť.


Obhajoba sa snažila argumentovať psychickými problémami 55-ročnej pestúnky, avšak neúspešne. Súd ju v stredu uznal vinnou z dvojnásobnej vraždy, ktorú podľa neho plánovala. Dôvodom bola údajne nenávisť voči matke detí Marine Krimovej.

Ortegovej za jej čin hrozí doživotný trest. Súd by mal o tom rozhodnúť 14. mája. 
                

Zdroj: Webnoviny.sk - Pestúnka Yoselyn dobodala kuchynským nožom malú Luciu aj Lea, dôvodom bola vraj nenávisť © SITA Všetky práva vyhradené.