Šport / 16. apríl 2018

Peter Kolesár sa stal víťazom ankety Gól mesiaca Fortuna ligy

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 16. apríla (WebNoviny.sk) - Hráč MFK Zemplín Michalovce Peter Kolesár získal ocenenie za gól mesiaca február a marec v rámci najvyššej slovenskej futbalovej súťaže 2017/2018.

Zemplín Michalovce ako 11. víťazný klub v ankete

Iba 19-ročný stredopoliar (nar. 9. júla 1998) sa dvoma gólmi podieľal na víťazstve proti FC Nitra (4:0) v dueli 3. kola skupiny o udržanie v nadstavbovej časti Fortuna ligy. Druhý zásah P. Kolesára v tomto stretnutí do siete Lukáša Hrošša ocenili fanúšikovia najväčším počtom hlasov v ankete Gól mesiaca, dôveru mu dalo 50,2 percenta z hlasujúcich. Talentovaný záložník si pripísal v dvanástom fortunaligovom dueli prvé dva góly v najvyššej slovenskej súťaži a jeho zásluhou je Zemplín Michalovce 11. klubom s víťazstvom v tejto ankete. Informuje o tom web fortunaliga.sk.

Strieborný Reagy Baah Ofosu

Na druhom mieste v hlasovaní skončil krídelník FC Spartak Trnava Reagy Baah Ofosu (40,1 %), tretí bol už s výraznejším odstupom stredopoliar nováčika Fortuna ligy FC Nitra Andrej Fábry (5,8 %). V elitnej pätici figurujú aj Aleksandar Čavrič z ŠK Slovan Bratislava (2,8 %) a Haris Harba z FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble (1,1 %).

Gól mesiaca Fortuna ligy február/marec 2018

 • 1. Peter Kolesár (MFK Zemplín Michalovce) 50,2 %,
 • 2. Reagy Baah Ofosu (FC Spartak Trnava) 40,1 %,
 • 3. Andrej Fábry (FC Nitra) 5,8 %,
 • 4. Aleksandar Čavrič (ŠK Slovan Bratislava) 2,8 %,
 • 5. Haris Harba (FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble) 1,1 %.


Zdroj: Webnoviny.sk - Peter Kolesár sa stal víťazom ankety Gól mesiaca Fortuna ligy © SITA Všetky práva vyhradené.