BRATISLAVA 24. decembra (WebNoviny.sk) - Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba zhodnotil rok 2018 ako rok, počas ktorého sa stalo veľa udalostí, ale aj zmien.
Ako ďalej v rozhovore pre agentúru SITA povedal, brožúra pod názvom 365 dní na župe mapuje tie najdôležitejšie aktivity, ktoré sa za rok v BSK udiali.
Medzi najzásadnejšie podľa Drobu patrí to, že kraj tento rok vyčlenil milión eur pre učiteľov a zamestnancov škôl, či pripravil schému odmien pre takmer tisíc zamestnancov zariadení sociálnych služieb, aby nemuseli odchádzať do zahraničia za výrazne lepšími pracovnými podmienkami.
“BSK zároveň v roku 2018 zlepšil integrovanú dopravu, posilnil spoje v prímestskej autobusovej doprave, prispel k rozšíreniu počtu vlakov, ako aj podpísal Memorandum o spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom, ktoré bude postupne integrovať dopravcov Trnavského kraja do systému Bratislavskej integrovanej dopravy,“ uviedol ďalej Juraj Droba.
Kraj tento rok urobil nejaké kroky aj v oblasti kultúry, ako napríklad začiatok rekonštrukcie Malokarpatského osvetového strediska v Modre či seneckej synagógy.
Zdroj: Webnoviny.sk - Počas roka sa stalo v kraji veľa udalostí, tvrdí župan Droba a uviedol najzásadnejšie © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Paragraf 363 treba podľa Šeligu zrušiť a celú generálnu prokuratúru vybudovať na zelenej lúke
Warning: getimagesize(https://cdn.webnoviny.sk/sites/34/2017/06/sud-676x472.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 212
Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 213
Súd uznal Igora Š. za vinného už tretíkrát za objednávku lúpežného útoku na Kubašiaka
