Šport / 14. september 2018

Počet Slovákov v hlavných kempoch NHL sa zvýšil na 21, zoznam už zverejnilo aj Calgary Flames

        
        
        
          
        
        
        CALGARY 14. septembra (WebNoviny.sk) - Klub zámorskej NHL Calgary Flames zverejnil zoznam hokejistov, ktorí sa zúčastnia na predsezónnom kempe. Figurujú v ňom aj dvaja mladí slovenskí útočníci - Adam Ružička a Miloš Roman.

Najviac Slovákov v Bostone

Dovedna sa zapojí do spoločnej prípravy jednotlivých tímov zámorskej profiligy až 21 hráčov spod Tatier. Informácie pochádzajú z oficiálnych klubových webov. Najväčšie slovenské zastúpenie je v Bostone Bruins, kde figurujú brankár Jaroslav Halák, obranca Zdeno Chára a útočníci Peter Cehlárik s Martinom Bakošom. Isté miesto v A-tíme majú však len prví dvaja menovaní. Okrem nich disponujú jednocestnými kontraktmi gólman Peter Budaj v Los Angeles Kings, bek Martin Marinčin v Toronte Maple Leafs a krídelníci Richard Pánik z Arizony Coyotes, Tomáš Tatar z Montrealu Canadiens a Marko Daňo z Winnipegu Jets.

Gáborík, Sekera a Jurčo sú zranení

Naopak, dvojcestné kontrakty majú brankár Patrik Rybár v Detroite Red Wings, obrancovia Christián Jaroš v Ottawe Senators, Erik Černák v Tampe Bay Lightning, Martin Fehérváry vo Washingtone Capitals a útočník Marián Studenič v New Jersey Devils. O zmluvy s tímami NHL môžu v kempoch zabojovať gólman Roman Durný (Anaheim Ducks), obrancovia Michal Čajkovský (Carolina Hurricanes), Michal Ivan (Los Angeles Kings) alebo útočníci Radovan Bondra (Chicago Blackhawks), Kristián Pospíšil (Toronto Maple Leafs), Miloš Roman a Adam Ružička (obaja Calgary Flames). Predsezónne prípravy svojich klubov s určitosťou vynechajú krídelník Marián Gáborík (Ottawa Senators) a bek Andrej Sekera (Edmonton Oilers), pretože obaja laborujú so zranením. Podobne je na tom aj útočník Marián Hossa, ktorý patrí Arizone, ale pre kožné problémy už nebude pokračovať na profesionálnej úrovni. Tomáš Jurčo je aktuálne voľným hráčom, no nedávno podstúpil operáciu a podľa vlastných slov sa vráti na ľad najskôr v decembri.

Slováci v hlavných kempoch NHL

Anaheim Ducks: Roman Durný Arizona Coyotes: Richard Pánik Boston Bruins: Martin Bakoš, Peter Cehlárik, Jaroslav Halák, Zdeno Chára Calgary Flames: Adam Ružička, Miloš Roman Carolina Hurricanes: Michal Čajkovský Chicago Blackhawks: Radovan Bondra Detroit Red Wings: Patrik Rybár Los Angeles Kings: Peter Budaj, Michal Ivan Montreal Canadiens: Tomáš Tatar New Jersey Devils: Marián Studenič Ottawa Senators: Christián Jaroš Tampa Bay Lightning: Erik Černák Toronto Maple Leafs: Martin Marinčin, Kristián Pospíšil Washington Capitals: Martin Fehérváry Winnipeg Jets: Marko Daňo


Zdroj: Webnoviny.sk - Počet Slovákov v hlavných kempoch NHL sa zvýšil na 21, zoznam už zverejnilo aj Calgary Flames © SITA Všetky práva vyhradené.