MADRID 27. septembra (WebNoviny.sk) - Podľa španielskej polície zatkli belgickí agenti muža, ktorý je podozrivý z napojenia na extrémistickú skupinu Islamský štát (IS). Vystupoval údajne ako vodca bunky, ktorá "lákala a školila" nových členov IS. Je zároveň posledným členom tejto skupiny pôsobiacej v Belgicku.
Dvadsaťšesťročného Maročana zadržali v stredu v belgickom meste Zaventem. Podľa polície poskytoval propagandistické materiály, ale aj dom a kaviarne na stretnutia prívržencov IS. Udržoval tiež kontakt s bojovníkmi IS a dva razy sa pokúsil dostať do "konfliktných zón". Neskôr zameral činnosť bunky na ciele v Belgicku.
Bunka bola funkčná od roku 2014. Troch jej členov, vrátane brata zadržaného, zatkla španielska polícia za ostatné dva roky a jedného zadržali v Maroku.
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia zatkla Maročana, ktorý údajne vystupoval ako vodca teroristickej bunky v Belgicku © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Biden vyzýva na zastavenie bojov v Izraeli, konflikt si za pár dní vyžiadal už vyše 200 obetí
Zomrel dizajnér ikonického loga I Love NY, Milton Glaser sa dožil presne 91 rokov
