Svet / 07. apríl 2021

Poľsko predlžuje lockdown o ďalší týždeň, stále zápasí s vysokým nárastom prípadov koronavírusu

        
        
        
          
        
        
        7.4.2021 (Webnoviny.sk) - Poľsko predlžuje lockdown o ďalší týždeň. Do 18. apríla tak naďalej zostanú zatvorené školy, hotely, obchodné centrá, reštaurácie, kluby, divadlá či športoviská. Krajina stále zápasí s vysokým nárastom prípadov koronavírusu a má už zaplnených viac ako 34 500 nemocničných lôžok, zhruba 80 percent, pre pacientov s ochorením COVID-19.

Minister zdravotníctva Adam Niedzielski v stredu informoval, že v Poľsku zaznamenali prípady brazílskeho, juhoafrického a nigérijského variantu koronavírusu. Prevládajúci variant je však zatiaľ ten, ktorý po prvý raz identifikovali vo Veľkej Británii a podľa vedcov je nákazlivejší aj smrteľnejší.

Viac o téme: Koronavírus

Minulý týždeň Poľsko v priemere zaznamenalo zhruba 35-tisíc prípadov nákazy koronavírusom a 600 súvisiacich úmrtí denne. Celkovo Poľsko eviduje už 55-tisíc úmrtí v dôsledku COVID-19. V 38-miliónovej krajine dosiaľ podali takmer 6,8 milióna dávok vakcín proti koronavírusu.

Zdroj: Webnoviny.sk - Poľsko predlžuje lockdown o ďalší týždeň, stále zápasí s vysokým nárastom prípadov koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.