Svet / 19. júl 2019

Pražský Žižkov zaplavila voda z prasknutého potrubia, gejzír dosahoval výšku okolitých domov

                
                
                
                    
                
                
                19.7.2019 (Webnoviny.sk) - Neobvyklé divadlo v piatok ráno zažili obyvatelia pražského Žižkova. Z výkopu na ceste totiž tryskal niekoľkometrový gejzír vody, ktorý dosahoval až do výšky okolitých domov, informuje portál Novinky.cz.

Potrubie na Bořivojovej ulici prasklo okolo pol deviatej ráno v mieste, kde sa rekonštruuje. "Prasklo vodovodné potrubie s priemerom 250 milimetrov. Voda bola behom niekoľkých minút zastavená a už netečie," uviedol hovorca Pražských vodovodov a kanalizácií Tomáš Mrázek.

Dodávky vody museli prerušiť 384 odberateľom, ktorým bude obnovená počas popoludnia. Kto v ulici vykonáva výkopové práce, hovorca nevedel povedať. 
                

Zdroj: Webnoviny.sk - Pražský Žižkov zaplavila voda z prasknutého potrubia, gejzír dosahoval výšku okolitých domov © SITA Všetky práva vyhradené.