
13.9.2021 (Webnoviny.sk) - Hlava katolíckej cirkvi sa po skončení pondelňajšieho verejného programu odobrala do priestorov Apoštolskej nunciatúry pri Horskom parku. Súčasťou neverejného programu pápeža Františka bolo aj stretnutie s predsedom vlády Eduardom Hegerom (OĽaNO).Mladí ľudia v politike
Premiér Heger uviedol, že on a jeho rodina absolvovali s pápežom veľmi príjemné stretnutie. Premiér sa pápeža opýtal, s akým posolstvom prichádza pre neho ako predsedu vlády.Viac o téme: Návšteva pápeža Františka na Slovensku
„Svätý otec vyzdvihol, že na Slovensku vidí aj v politike mladých ľudí, čo teda veľmi pozitívne hodnotil. Páčilo sa mu aj to, že na Slovensku videl veľa mladých ľudí, rodín s deťmi, čo je pre neho veľkým znakom, že Slovensko má pred sebou skvelú budúcnosť,“ povedal Heger.Kresťanská láska a ľudskosť
Premiér sa pápeža pýtal aj na výber destinácií na Slovensku. Pápež vysvetlil, že počas každej návštevy sa chce stretnúť s ľuďmi, ktorí sú v núdzi a na okraji spoločnosti. Zobraziť fotogalériu k článku:
Návšteva pápeža Františka na Slovensku (fotografie) „Tak tomu bude aj na Slovensku, pretože vidí, že v dnešnej dobe sa aj toto dostáva na okraj a je dôležité ukazovať kresťanskú lásku a ľudskosť v záujme o týchto ľudí a pomôcť im,“ povedal Heger. Predseda vlády dodal, že na záver stretnutia on a jeho rodina odovzdali pápežovi darčeky. „Naše dve dcéry pre pápeža ručne vyrobili mydlo a syn mu odovzdal pohľadnicu s krížom, ktorú urobil,“ povedal Heger. Vyzdvihol pápežovu srdečnosť v tom, že je to človek ľudskosti, ktorý sa zaujíma o každého človeka bez rozdielu.
Zdroj: Webnoviny.sk - Premiér Heger vyzdvihol pápežovu srdečnosť, jeho deti mu odovzdali aj ručne vyrobené darčeky © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:

Najvyšší súd sa bude zaoberať odvolaním v kauze protižidovského statusu poslanca parlamentu

Lupič s maskou Schwarzeneggera zostáva vo väzení, obžalovaný je aj z vraždy právnika Ernesta Valka (foto)