
29.5.2020 (Webnoviny.sk) - Prvá zahraničná cesta premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) bude do susednej Českej republiky. Ako agentúru SITA informoval Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR, Matovič sa tam stretne s predsedom vlády Českej republiky Andrejom Babišom. Návšteva sa uskutoční v stredu 3. júna 2020. V Prahe budú predsedovia vlád hovoriť o aktuálnej pandemickej situácii v oboch krajinách. „Taktiež budú diskutovať o vzájomných bilaterálnych vzťahoch, ale aj o pláne obnovy Európskej únie vo výške 750 miliárd eur, ktorý včera predstavila predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová,“ priblížil tlačový odbor. V rámci oficiálnej návštevy sa predseda vlády SR Igor Matovič stretne aj s ďalšími ústavnými činiteľmi Českej republiky.
Zdroj: Webnoviny.sk - Premiéra Matoviča čaká prvá zahraničná návšteva, s Babišom prerokuje aj plán Európskej únie © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:

Chodníková novela je celoslovenský problém, primátori z K8 chcú o nej rokovať s Pellegrinim

ZSSK má novú kolektívnu zmluvu pre roky 2022 – 2023, rušňovodiči si za tieto dva roky zarobia o 260 eur mesačne (180 + 80) viac