
9.6.2022 (Webnoviny.sk) - Promoskovskí rebeli na východnej Ukrajine odsúdili na smrť dvoch Britov a Maročana za to, že bojovali na strane Ukrajiny.Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
Trojica, Aiden Aslin, Shaun Pinner a Saaudun Brahim, bojovala proti ruskej invázii po boku ukrajinských jednotiek a pred niekoľkými týždňami sa vzdali Rusom. Súd v samozvanej Doneckej ľudovej republike ich uznal za vinných za konanie smerujúce k násilnému zvrhnutiu moci, čo je v neuznanej republike skutok trestaný smrťou. Odsúdili ich pritom aj za žoldnierske aktivity a terorizmus. Ruská štátna tlačová agentúra RIA Novosti vo štvrtok oznámila, že trojicu čaká poprava zastrelením. Majú mesiac na odvolanie.
Zdroj: Webnoviny.sk - Proruskí separatisti popravia dvoch Britov a Maročana, ktorí bojovali za oslobodenie Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:

Video: Pracovník záchytného centra pre imigrantov na Rhode Island vrazil autom do demonštrantov

Pápež František poslal odkaz na klimatickú konferenciu, ľudstvo musí ťahať za jeden povraz