13.4.2021 (Webnoviny.sk) - Rakúsky minister zdravotníctva Rudolf Anschober v utorok oznámil odchod z funkcie. Odôvodnil ho pretrvávajúcimi zdravotnými problémami spôsobenými prepracovaním, pre ktoré nemôže pokračovať v náročnom boji proti pandémii koronavírusu.
Anschober zastával post šéfa rezortu zdravotníctva od vlaňajšieho januára, keď sa jeho strana Zelených stala partnerom vládnej koalície pod vedením konzervatívneho kancelára Sebastiana Kurza. Uviedol, že už niekoľko týždňov sa necíti v poriadku a počas ostatného mesiaca sa uňho vyskytoval vysoký krvný tlak a tinnitus - nepríjemné hučanie v ušiach alebo ušný šelest. Lekári mu vraj odporučili, aby si dal pracovnú prestávku.
Viac o téme: Koronavírus
„V najvážnejšej zdravotnej kríze za ostatné desaťročia táto krajina potrebuje ministra zdravotníctva, ktorý je stopercentne fit,“ uviedol Anschober, ktorý v súvislosti s pandémiou koronavírusu poznamenal, že sa cíti, akoby vo funkcii nebol 15 mesiacov, ale 15 rokov.
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúsky minister zdravotníctva Anschober podal demisiu, z funkcie ho vyhnala prepracovanosť © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Warning: getimagesize(https://cdn.webnoviny.sk/sites/34/2021/06/aptopix_hungary_lgbt_demonstration_04481-fdda6599012c421fac2cf855cb10f56b-676x507.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 212
Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 213
Maďari schválili sporný zákon proti pedofílii, zakazuje aj šírenie informácií o LGBT problematike v školách
Video: Turecká armáda v Sýrii už zabila stovky kurdských bojovníkov, ľudia masovo utekajú
