
KOŠICE 3. apríla 2019 (WebNoviny.sk) – Bývalý primátor Košic a súčasný podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši sa ohradil voči tvrdeniam súčasného primátora Jaroslava Polačka.Finančná situácia v DPMK
Ten v utorok na brífingu uviedol, že pre katastrofálnu finančnú situácii v Dopravnom podniku mesta Košice (DPMK) bude musieť mesto poskytnúť DPMK dotáciu 1,5 mil. eur. Raši v tlačovej správe reagoval, že mesto Košice uhrádza dopravnému podniku stratu za službu vo verejnom záujme každý rok posledné desaťročie. Je to zákonná povinnosť a mesto ju každý rok plní. „V roku 2015, keď nastúpil manažment Richarda Majzu, bol DPMK v strate 2,4 mil. eur. Stratu každý rok znižovali a za rok 2018 už DPMK hospodáril s takmer vyrovnaným rozpočtom, strata dosiahla už len 140-tisíc eur a bola takmer 20-krát nižšia ako pred štyrmi rokmi,“ uviedol v tlačovej správe Raši.Čerpanie z rezervného fondu
Podľa Rašiho nebola nikdy v histórii mesta Košice bežná strata DPMK za službu vo verejnom záujme uhrádzaná z rezervného fondu, lebo ide o bežný náklad mesta na mestskú hromadnú dopravu. Tento postup primátora je pravdepodobne v rozpore so zákonom. Ako ďalej Raši uviedol, rezervný fond vo výške 17 miliónov eur budoval spolu s námestníkom Martinom Petruškom osem rokov a Poláček z neho minul za prvých 100 dní svojho mandátu už polovicu.
Zdroj: Webnoviny.sk - Raši odmieta kritiku Polačeka za zlú finančnú situáciu v Dopravnom podniku mesta Košice © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:

Prieskum: Zamestnávatelia sa postavili za očkovanie

Vysokoškolský pedagóg, ktorý zobral úplatok od externých študentiek, dostal zákaz činnosti