
BRATISLAVA 8. februára (WebNoviny.sk) – Poslanci skončili piatkové rokovanie o dvanásť minút skôr, ako je dohodnuté v Rokovacom poriadku Národnej rady SR. Zákonodarcovia, ktorí mali predkladať svoje zákony, totiž neboli v rokovacej sále. Opäť sa zídu v utorok o 9:00. Na záver 8. rokovacieho dňa poslanci prerokovali návrh nezaradenej poslankyne Viery Dubačovej, ktorá chce jednoznačnejšie určiť kompetencie zakladateľa neziskovej organizácie pri jeho menovacích právomociach vo vzťahu k prvým členom orgánov neziskovej organizácie, rozšíriť zodpovednosť riaditeľa aj vo vzťahu k zakladateľovi. Doterajšia prax podľa Dubačovej ukázala súčasnú legislatívnu úpravu ako nepostačujúcu. Návrh novely zákona taktiež rieši aj situáciu, keď riaditeľ stratí svoju spôsobilosť na právne úkony, čo v súčasnom znení zákona absentuje.
Zdroj: Webnoviny.sk - Rokovanie parlamentu sa skončilo skôr. Chýbali poslanci, ktorí mali predkladať zákony © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:

Spoločnosť ELTA Systems odmieta zavádzajúce vyhlásenia o nekompatibilite izraelských obranných systémov so štandardmi NATO

Kartu DKV je teraz možné používať v ruskom mýtnom systéme Platon