29.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské ozbrojené sily v okupovanej ukrajinskej Chersonskej oblasti sa zapájajú do masových krádeží zdravotníckej techniky a sanitiek v snahe urobiť región neobývateľným. Povedal to v piatok večer ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
„Okupanti sa rozhodli uzavrieť zdravotnícke zariadenia v mestách, berú zdravotnícke vybavenie, sanitky, všetko. Robia nátlak na lekárov, ktorí tam stále zostávajú ... aby prešli na územie Ruska," povedal Zelenskyj. „Rusko sa snaží zmeniť Chersonskú oblasť na krajinu nikoho," dodal ukrajinský prezident vo večernom videopríhovore. Informuje o tom web The Guardian.
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi sa snažia zmeniť Chersonskú oblasť na krajinu nikoho, kradnú zdravotnícku techniku a obmedzujú ľuďom prístup k zdravotnej starostlivosti © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Prezident Donald Trump nedá New York do karantény, podľa neho to nebude potrebné
Warning: getimagesize(https://cdn.webnoviny.sk/sites/34/2020/02/20070621_170527_vie121-676x461.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 212
Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 213
Obytný dom vo Viedni zachvátil požiar, hasiči evakuovali desiatky osôb
