14.11.2023 (SITA.sk) - Ruské sily počas uplynulého dňa podnikli útoky v siedmich smeroch pozdĺž frontovej línie od obce Robotyne na juhu Ukrajiny po mesto Kupiansk na severovýchode.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent, ktorý cituje utorkovú správu generálneho štábu ukrajinských ozbrojených síl.
Zaznamenaných bolo asi 80 prestreliek s ruskými vojakmi, ako aj ruské raketové a letecké útoky a útoky raketometmi na civilné aj vojenské ciele.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)
Rusko podniklo delostrelecké útoky proti viac ako 100 ukrajinským obciam. Ukrajinské sily realizovali útočné operácie v smere na Melitopoľ.
Zdroj: SITA.sk - Rusi zaútočili v siedmich smeroch a podnikli delostrelecké útoky proti viac ako 100 ukrajinským obciam © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Izraelské obliehanie Pásma Gazy a nariadenie evakuácie by mohli predstavovať zločin proti ľudskosti
Post kancelárky aj ministerstvo financií by pre Merkelovej CDU bola až príliš veľká moc, tvrdí Lindner
