
7.1.2023 (Webnoviny.sk) - Ukrajinské mestá hlásia ruské útoky, ktoré sa dejú napriek tomu, že ruský vodca Vladimir Putin sľúbil počas pravoslávnych Vianoc prímerie.Viac o téme: Vojna na Ukrajine
V meste Cherson rakety údajne zasiahli požiarnu stanicu. Útoky z proruských pozícií hlásia aj z Doneckej oblasti. Informuje o tom spravodajský portál Sky News. Gubernátor susednej Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj v piatok uviedol, že za prvé tri hodiny prímeria na ňu vystrelili 14 rakiet. Jednu obec v oblasti sa podľa neho ruskí vojaci pokúšali trikrát obsadiť. Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie) Putin nariadil ruským silám pokoj zbraní na Ukrajine na 36 hodín od poludnia moskovského času 6. januára do polnoci zo soboty na nedeľu.
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruské útoky pokračujú aj napriek prímeriu, rakety údajne zasiahli aj požiarnu stanicu © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:

Video: Boeing 777 nad Ukrajinou zostrelili Rusi, z vraždy 298 ľudí na palube obvinili štyroch mužov

Česko má staronového ministra zdravotníctva, Vojtěch sa chce zamerať nielen na koronavírus