Svet / 16. november 2023

Rusko poškodilo už štyrikrát elektráreň energetickej spoločnosti DTEK, Ukrajina sa pripravuje na obranu kritickej infraštruktúry

        
        
        
          
        
        
        16.11.2023 (SITA.sk) - Ruskí vojaci pri nočnom útoku vážne poškodili tepelnú elektráreň v jednom z ukrajinských frontových regiónov. Ako informuje web Kyiv Independent, oznámila to vo štvrtok najväčšia ukrajinská súkromná energetická spoločnosť DTEK.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Energetická firma nezverejnila, kde sa zasiahnutá elektráreň nachádza, ale uviedla, že ide už o štvrtý prípad poškodenia jej závodu ruským bombardovaním. Žiadne obete neboli hlásené, ale „zariadenie je vážne poškodené“ a obyvatelia v okolí zostali v noci bez elektriny a vody. Dodávky elektrického prúdu už obnovili, avšak pracovníci sa stále snažia obnoviť prívod vody, uviedla firma DTEK. Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie) Ukrajina sa pripravuje na rast počtu ruských útokov proti energetickej sieti počas zimy a chystá sa na zmierňovanie škôd a obranu kritickej infraštruktúry.

Zdroj: SITA.sk - Rusko poškodilo už štyrikrát elektráreň energetickej spoločnosti DTEK, Ukrajina sa pripravuje na obranu kritickej infraštruktúry © SITA Všetky práva vyhradené.