
2.3.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko chce znovu dosadiť do pozície ukrajinského lídra bývalého tamojšieho prezidenta Viktora Janukovyča, ktorého zosadili počas protivládnych protestov v rokoch 2013 - 2014. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na web Ukrajinská pravda a ukrajinskú spravodajskú službu.Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
Janukovyč, ktorý v roku 2014 utiekol do Ruska, sa vraj momentálne nachádza v Minsku. Kremeľ možno v súvislosti s ním pripravuje mediálnu operáciu alebo kampaň s cieľom priviesť Janukovyča späť na Ukrajinu. Už v januári Spojené kráľovstvo oznámilo, že Rusko plánuje dosadiť do vedenia ukrajinskej vlády promoskovskú osobnosť. Ministerstvo zahraničných vecí vtedy za potenciálneho kandidáta Kremľa označilo bývalého ukrajinského poslanca Jevhena Murajeva. Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko si chce do ukrajinskej vlády dosadiť svojich ľudí, na čele by mal byť exprezident Janukovyč © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:

Britský premiér Johnson udelil ukrajinskému prezidentovi Zelenskému Cenu Sira Winstona Churchilla

Kolínska diecéza čelí kríze pre sexuálne zneužívanie, nemecký biskup sa obáva o jej budúcnosť