Ekonomika / 12. september 2017

Ryanair zavedie pravidelnú leteckú linku z Bratislavy na Maltu

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 12. septembra (WebNoviny.sk) - Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair začne prevádzkovať novú pravidelnú linku z Bratislavy na ostrov Malta 25. marca budúceho roka. Letecké spojenie bude fungovať dvakrát týždenne, vo štvrtok a v nedeľu, s príletmi do Bratislavy o 20:25 a odletmi na Maltu o 20:50.


Ako aerolínie v pondelok oznámili, je to prvá linka z ich budúcoročného letného letového poriadku, na ktorú sa už dajú zakúpiť letenky cez webovú stránku leteckej spoločnosti. "Kompletný letný letový poriadok na rok 2018 predstavíme v priebehu jesene. Odvtedy si bude možné zakúpiť letenky aj na ostatné linky," uviedla Olga Pawlonka z Ryanairu.

Ryanair je najväčšou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou v Európe a na letisku v Bratislave zriadila v marci 2015 svoju základňu. Na pravidelných linkách z Bratislavy a späť spoločnosť v minulom roku prepravila 1 161 868 cestujúcich, čo bolo medziročne viac o 15 %, resp. o 151 290 osôb. Minuloročný počet cestujúcich Ryanairu predstavoval 66 % všetkých pasažierov vybavených na bratislavskom letisku. 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Ryanair zavedie pravidelnú leteckú linku z Bratislavy na Maltu © SITA Všetky práva vyhradené.