
13.10.2023 (SITA.sk) - Spojené štáty v piatok uviedli, že Severná Kórea dodala Rusku viac ako tisíc kontajnerov s vojenským materiálom a muníciou pre vojnu na Ukrajine.Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Špekulácie o možnom severokórejskom pláne na doplnenie ruských zásob munície, ktoré sa vyčerpali počas zdĺhavej vojny s Ukrajinou, sa začali šíriť minulý mesiac, keď severokórejský vodca Kim Čong-un odcestoval do Ruska, aby sa stretol so šéfom Kremľa Vladimirom Putinom a navštívil kľúčové vojenské miesta. Hovorca americkej Rady pre národnú bezpečnosť John Kirby uviedol, že USA sú presvedčené, že Kim sa snaží dostať k sofistikovanejším ruským zbrojným technológiám výmenou za muníciu, aby podporil severokórejský jadrový program. Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)
Zdroj: SITA.sk - Severná Kórea dodala Rusku viac ako tisíc kontajnerov s vybavením a muníciou pre vojnu na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:

Zničená Kachovská priehrada už zaplavila takmer 2-tisíc domov, hladina vody sa má ešte zvýšiť (foto)

Ostatky pri tábore Auschwitz zrejme patria nemeckým vojakom, ktorých po vojne zajali sovietske sily