Slovensko / 05. september 2023

Slovenskí hasiči sa po desiatich dňoch pomoci pri hasení lesných požiarov v Grécku vrátili späť

                
                
                
                    
                
                
                5.9.2023 (SITA.sk) - Slovenskí hasiči sa po 10 dňoch nepretržitej pomoci pri hasení rozsiahlych lesných požiarov v Grécku vrátili na Slovensko.

Ako informoval tlačový odbor ministerstva vnútra, na pomoc Grécku bolo vyslaných 39 hasičov so 14 kusmi hasičskej techniky, zaradených v module pozemného hasenia lesných požiarov GFFF-V.

Viacerí hasiči z uvedeného modulu boli na pomoc Grécku vyslaní opakovane.

Slovenskí hasiči v úzkej spolupráci s kolegami zo zahraničia zasahovali najmä v boji proti šíriacim sa požiarom a zabezpečovali dodávku vody. Prácu im komplikovali najmä vysoké teploty, hornatý terén, vietor a nedostatok vody.

Ako uviedla generálna riaditeľka Sekcie krízového riadenia MV SR Michaela Kaňová, išlo o piate vyslanie v rámci mechanizmu Európskej únie v oblasti civilnej ochrany. Hasiči sa po návrate presunuli do nemocnice, kde boli podrobení lekárskej prehliadke. 
                

Zdroj: SITA.sk - Slovenskí hasiči sa po desiatich dňoch pomoci pri hasení lesných požiarov v Grécku vrátili späť © SITA Všetky práva vyhradené.