Slovensko / 29. január 2022

Štyrom mladým turistom museli ísť na pomoc záchranári, cestou na Kráľovú studňu ich prekvapilo zlé počasie

                
                
                
                    
                
                
                29.1.2022 (Webnoviny.sk) - Záchranári v piatok 28. januára v podvečerných hodinách pomáhali štyrom vyčerpaným turistom vo veku od 16 do 19 rokov, ktorí mali v úmysle prejsť z obce Rakša na Kráľovú studňu.

Horská záchranná služba (HZS) vo svojom profile na sociálnej sieti priblížila, že postup na pešo v hlbokom snehu a v nepriaznivých poveternostných podmienkach sa predĺžil a skupinu vyčerpal. Následne požiadali o pomoc HZS.

„Záchranári sa následne za pomoci terénnych áut, snežných skútrov a následne pozemne dostali do lokality Kamenie Priezory, kde sa stretli s turistami, ktorým na mieste poskytli neodkladnú pomoc, teplé tekutiny a zateplenie. Následne boli turisti schopní v doprovode pokračovať na Kráľovú studňu,“ uviedla HZS.

Dodala, že zdravotný stav ani jedného z turistov si nevyžadoval ďalšie zdravotnícke ošetrenie. Turisti ostali v ubytovacom zariadení na Kráľovej studni a záchranári sa vrátili na základňu.

 
                

Zdroj: Webnoviny.sk - Štyrom mladým turistom museli ísť na pomoc záchranári, cestou na Kráľovú studňu ich prekvapilo zlé počasie © SITA Všetky práva vyhradené.