
8.9.2021 (Webnoviny.sk) - Švédsko plánuje 29. septembra zrušiť väčšinu reštrikcií zameraných proti šíreniu koronavírusu, vrátane obmedzení pri zhromažďovaní sa ľudí a odporúčania práce z domu. „Smerujeme k normálnemu bežnému životu, k spoločnosti bez reštrikcií,“ uviedla s poukázaním na vysokú mieru zaočkovanosti švédska ministerka sociálnych vecí Lena Hallengrenová. Švédski predstavitelia uviedli, že 70 percent obyvateľov krajiny vo veku nad 15 rokov už dostalo dve dávky očkovacej látky proti koronavírusu a takmer 82 percent Švédov doteraz dostalo aspoň prvú dávku vakcíny.Viac o téme: Koronavírus
Švédsko, ktoré sa počas pandémie rozhodlo ponechať veľké časti spoločnosti bez obmedzení, zatiaľ zaznamenalo viac ako 1,1 milióna prípadov ochorenia COVID-19 a takmer 14 700 súvisiacich úmrtí. Tým, že na pandémiu reagovalo relatívne malými obmedzeniami, sa Švédsko odlišuje od ostatných európskych štátov.
Zdroj: Webnoviny.sk - Švédsko mieri k normálnemu spôsobu života, už čoskoro plánuje zrušiť väčšinu reštrikcií © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:

Rusi nemajú dostatok vojakov na to, aby dokázali kontrolovať Chersonskú oblasť, tvrdí šéfka tajných služieb USA

Rishi Sunak potvrdil, že sa uchádza o post premiéra Veľkej Británie a zatiaľ má aj najväčšiu podporu