Svet / 18. apríl 2019

Tínedžerku „posadnutú“ masakrom na strednej škole v Columbine našli mŕtvu

                
                
                
                    
                
                
                LITTLETON 18. apríla (WebNoviny.sk) - Tínedžerka z Floridy, ktorá bola podľa polície "posadnutá" masakrom na strednej škole v Columbine v americkom štáte Colorado, si pred 20. výročím tragédie zrejme siahla na život.

Osemnásťročnú Sol Paisovú našli mŕtvu v horách neďaleko Denveru po 24-hodinovom pátraní. Zomrela v dôsledku strelného zranenia, ktoré si zjavne sama spôsobila.

Polícia mladú ženu podozrievala, že plánuje útok. Kancelária šerifa v okrese Jefferson a zástupcovia Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) uviedli, že tínedžerka pricestovala do Colorada v pondelok v noci z Miami a kúpila si zbraň a muníciu. Nedávno z jej strany zaznamenali bližšie nešpecifikované vyhrážky.

Masaker na Columbine High School sa odohral 20. apríla 1999. Dvaja študenti vtedy zastrelili 12 spolužiakov a jedného učiteľa a zranili ďalších 24 ľudí. Po útoku obaja spáchali samovraždu. 
                

Zdroj: Webnoviny.sk - Tínedžerku „posadnutú“ masakrom na strednej škole v Columbine našli mŕtvu © SITA Všetky práva vyhradené.