Slovensko / 24. september 2018

Tisíce domácností na strednom Slovensku sú po nočnej víchrici bez elektriny

                
                
                
                    
                
                
                LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 24. septembra (WebNoviny.sk) - Po nočnej víchrici z nedele na pondelok zostalo bez elektriny v okolí Banskej Bystrice, na Kysuciach, na Orave a v Liptove približne 12-tisíc odberných miest. Podľa hovorcu Stredoslovenskej distribučnej (SSD) Miroslava Gejdoša sú v týchto chvíľach v teréne posilnené tímy elektrikárov, ktorí vyhľadávajú konkrétne miesta porúch.

Na vysokom napätí eviduje SSD 13 porúch. Bez prúdu je približne 140 distribučných trafostaníc. „Odstraňovanie porúch bude postupne podľa priority – to znamená, že prednosť majú vedenia vysokého napätia, ktoré napájajú najväčší počet odberných miest,“ dodal. Postihnuté sú najmä mestá Liptovský Mikuláš, Trstená a obce Liptovské Matiašovce, Jakubovany, Ľubochňa, Beňadovo a Oravský Podzámok.

„Počas noci a ráno sme nemali hlásenú žiadnu mimoriadnu udalosť. Odstraňovali sme iba padnuté stromy v Hybiach a aktuálne aj v obci Žiar,“ potvrdila okresná riaditeľka liptovskomikulášskych hasičov Eva Krajčiová. Bez mimoriadnej udalosti boli aj hasiči v okrese Námestovo. 
                

Zdroj: Webnoviny.sk - Tisíce domácností na strednom Slovensku sú po nočnej víchrici bez elektriny © SITA Všetky práva vyhradené.