Správy / 30. júl 2018

Trump ohrozuje bezpečnosť novinárov, tvrdí vydavateľ The New York Times a adresoval mu výzvu

        
        
        
          
        
        
        WASHINGTON 30. júla (WebNoviny.sk) - Vydavateľ novín The New York Times požiadal amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby prehodnotil svoju "hlboko znepokojujúcu" rétoriku zameranú proti médiám, ktorou ohrozuje bezpečnosť novinárov.

A.G. Sulzberger sa s Trumpom súkromne stretol 20. júla v Bielom dome. Sulzberger Trumpovi povedal, že jeho slová o falošných správach považuje za nepravdivé a škodlivé. Sulzberger schôdzku v nedeľu verejne komentoval po tom, čo tak spravil aj Trump.


Ten na svojom twitterovom účte uviedol, že veľa času strávili diskusiou "o obrovskom množstve falošných správ", ktoré médiá zverejňujú a o tom, ako tieto správy viedli k označeniu "Nepriateľ ľudu". "Smutné!" napísal prezident na sociálnej a mikroblogovacej sieti.

"Nepriateľ ľudu" je fráza, ktorou Trump označuje väčšinu novinárov. Stretnutie napriek tomu označil za "veľmi dobré a zaujímavé". 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Trump ohrozuje bezpečnosť novinárov, tvrdí vydavateľ The New York Times a adresoval mu výzvu © SITA Všetky práva vyhradené.