Svet / 20. január 2018

Trump sa stretne s Mayovou, ešte viac posilnia výnimočné vzťahy medzi USA a Veľkou Britániou

                
                
                
                    
                
                
                WASHINGTON 20. januára (WebNoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump sa budúci týždeň na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose stretne okrem iných štátnikov aj s britskou premiérkou Theresou Mayovou. Oznámila to hovorkyňa Bieleho domu Sarah Huckabee Sanders.

Trump s Mayovou podľa nej stretnutím vo Švajčiarku "ešte viac posilnia výnimočné vzťahy medzi Spojenými štátmi a Veľkou Britániou".


Trump naposledy spôsobil medzi Washingtonom a Londýnom takmer diplomatickú roztržku, keď minulý týždeň na poslednú chvíľu odriekol návštevu Londýna a odôvodnil to tým, že nové veľvyslanectvo USA, ktoré mal v Londýne slávnostne otvoriť, sa mu nepáči.

Trump už skôr oznámil, že by sa rád v Davose stretol aj s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. Naopak, stretnutie s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou podľa posledných informácií z Berlína veľmi pravdepodobné nie je.

Merkelová vystúpi v Davose v stredu, čo Berlín odôvodňuje tým, že práve streda je dňom, keď sa program summitu bude týkať Európy, zatiaľ čo Trump má predniesť v piatok záverečný prejav celého podujatia. 
                

Zdroj: Webnoviny.sk - Trump sa stretne s Mayovou, ešte viac posilnia výnimočné vzťahy medzi USA a Veľkou Britániou © SITA Všetky práva vyhradené.