Ekonomika / 16. september 2018

Trump vraj pokračuje v realizácii plánu uvalenia ciel na čínske tovary za stovky miliárd dolárov

                
                
                
                    
                
                
                WASHINGTON 16. septembra (WebNoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump podľa správy denníka Wall Street Journal pokračuje v realizácii plánu na uvalenie nových ciel na dovoz čínskych tovarov v hodnote zhruba 200 mld. USD.

Denník v sobotu citoval nemenované osoby oboznámené s problematikou, ktoré uviedli, že dodatočné clá pravdepodobne budú vo výške približne 10 percent, čiže budú nižšie v porovnaní s úrovňou 25 percent ohlásenou v skoršej časti tohto roka.


Hovorkyňa Bieleho domu Lindsay Waltersová sa odmietla vyjadriť k načasovaniu možného ohlásenia ciel, ale konštatovala: "Prezident dal jasne najavo, že spolu so svojou administratívou bude pokračovať v opatreniach na riešenie neférových obchodných praktík Číny. Nabádame Čínu, aby riešila dlhodobú nespokojnosť, ktorú vyjadrujú USA."

(1 EUR = 1,1689 USD) 
                

Zdroj: Webnoviny.sk - Trump vraj pokračuje v realizácii plánu uvalenia ciel na čínske tovary za stovky miliárd dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.