ANKARA 17. apríla (WebNoviny.sk) - Turecký vicepremiér Bekir Bozdag v utorok oznámil, že vládna strana AKP zvažuje výzvy na predčasné prezidentské a parlamentné voľby.
S návrhom prišla nacionalistická strana MHP, ktorá je spojencom prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Pôvodne sa mali voľby konať v novembri 2019, líder nacionalistov Devlet Bahceli ich však navrhol posunúť na 26. augusta 2018. Podľa jeho názoru totiž "nie je dôvod na ďalší odklad".
V dôsledku minuloročného referenda prejde Turecko z parlamentného na prezidentský systém, ktorý kumuluje väčšie právomoci v rukách prezidenta. Zmena vstúpi do platnosti po najbližších voľbách.
Zdroj: Webnoviny.sk - Turecko zrejme čakajú predčasné voľby, prechod na prezidentský systém nastane už v auguste © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Prístupové rokovania o vstupe Srbska do EÚ by mali pokračovať, Brocková vyzdvihla vzájomné vzťahy
Merkelová si za rozhodnutiami stojí, budovanie Nord Stream 2 či blokovanie vstupu Ukrajiny do NATO neľutuje
