5.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajina podľa britskej premiérky Liz Trussovej „zvíťazí" a nijaká mierová dohoda by nemala znamenať odovzdanie ukrajinského územia.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
„Ukrajinský ľud nebojuje len za svoju bezpečnosť ale za bezpečnosť nás všetkých. Je to boj za slobodu a demokraciu vo svete," povedala premiérka na výročnej konferencii vládnej britskej Konzervatívnej strany v Birminghame.
„Budeme stáť pri našich ukrajinských priateľoch, akokoľvek dlho to bude potrebné. Ukrajina môže zvíťaziť. Ukrajina musí zvíťaziť. A Ukrajina zvíťazí," vyhlásila Trussová. Informuje o tom web The Guardian.
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina zvíťazí len bez odovzdania svojich území, hovorí Trussová © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Video: Hongkonské protesty sa rozšírili aj do miest v Austrálii, v Melbourne zasahovala polícia
USA pracujú aj na zhabaní jácht a bytov ruských oligarchov
