
14.9.2023 (SITA.sk) - Počas uplynulého dňa na Ukrajine podľa Kyjeva padlo 620 ruských vojakov. Straty v radoch ruských ozbrojených síl tak od začiatku vojny stúpli na 270 970 ľudí, uviedol vo štvrtok na Facebooku ukrajinský generálny štáb.Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Za uplynulý deň Moskva podľa neho prišla aj o pätnásť tankov, osemnásť obrnených bojových vozidiel pechoty, štyridsaťdva delostreleckých systémov a tri raketomety. Ukrajinské sily zničili aj jednu ruskú ponorku a jeden hliadkovací čln. Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie) Od začiatku invázie na Ukrajinu Rusko podľa Kyjeva celkovo stratilo už 4 599 tankov, 8 810 obrnených bojových vozidiel pechoty, 5 944 delostreleckých systémov a 769 raketometov. Straty ruských plavidiel sa zvýšili na 20 a prvýkrát Moskva prišla o ponorku.
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci tvrdia, že Rusi vo vojne prišli o ďalších 620 vojakov a prvýkrát aj o ponorku © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:

Český medik podľahol ťažkým zraneniam, vo vojne na Ukrajine zachránil mnoho životov

Útočník z Turku, ktorý pobodal niekoľkých ľudí, nebol členom extrémistickej skupiny