Svet / 03. september 2019

V Maďarsku obžalovali Sýrčana podozrivého z teroristických činov, vraždy a zločinov proti ľudskosti

                
                
                
                    
                
                
                3.9.2019 (Webnoviny.sk) - Maďarská prokuratúra obžalovala Sýrčana podozrivého z členstva v teroristickej organizácii Islamský štát (IS) a z toho, že sa v máji 2015 vo svojej vlasti dopustil teroristických činov, vraždy a zločinov proti ľudskosti.

Prokuratúra v utorok uviedla, že 27-ročný Hassan F. sa podieľal na sťatí náboženského lídra v meste as Suchna v provincii Homs a bol zapojený aj do zabitia najmenej 25 ľudí vrátane žien a detí.

Prokuratúra pre obžalovaného muža žiada doživotie bez možnosti odpustenia trestu. Podľa obžaloby bol Hassan F. veliteľom malej ozbrojenej jednotky IS. Zatkli ho v decembri minulého roka v Budapešti na Medzinárodnom letisku Ferenca Liszta, keď sa zistilo, že so svojou spoločníčkou cestuje na falošné osobné doklady. 
                

Zdroj: Webnoviny.sk - V Maďarsku obžalovali Sýrčana podozrivého z teroristických činov, vraždy a zločinov proti ľudskosti © SITA Všetky práva vyhradené.