Šport / 04. marec 2018

V Tipsport lige vyhrávali domáce tímy, Nitra má na čele tabuľky trojbodový náskok

NITRA 4. marca (WebNoviny.sk) - Nedeľňajšie zápasy 52. kola Tipsport ligy boli v réžii domácich tímov, hostia nezískali ani bod.

Hokejisti Nitry zdolali hráčov Košíc. "Corgoni" sa ujali vedenia v úvode prvej tretiny gólom Tibora Kutáleka. Na začiatku druhého dejstva sa presadil Radoslav Macík a jeho zásah sa napokon ukázal ako rozhodujúci.

O niekoľko minút totiž skorigoval Ladislav Nagy, no potom hostia už recept na domácu obranu nenašli. Naopak, v závere postil triumf domácich opäť Kutálek. Nitra figuruje na čele ligovej tabuľky.

Derby pre "kamzíkov" z Popradu

Z podtatranského derby si tri body do tabuľky pripísali "kamzíci" z Popradu, ktorí porazili hráčov Liptovského Mikuláša 3:2. Popradčania väčšinu zápasu viedli, skóre otvoril 56 sekúnd pred prvou sirénou Dávid Buc. Ďalšie dva góly pridal v druhej tretine Jindřich Abdul, vždy v spolupráci s Matejom Paločkom. Liptáci dvakrát znížili na rozdiel jediného gólu, ale vyrovnať sa im nepodarilo. Poprad ťahá šnúru troch víťazstiev v po sebe.

Tabuľka Tipsport ligy po zápasoch 52. kola

1. Nitra 53 31 3 3 2 2 12 188:139 109 2. Banská Bystrica 53 31 1 3 4 1 13 204:123 106 3. Zvolen 53 28 4 3 1 5 12 180:143 104 4. Trenčín 53 29 3 2 3 0 16 141:104 100 5. Košice 53 28 3 2 1 2 17 169:131 97 6. Poprad 53 24 6 0 1 3 19 152:143 88 7. Žilina 53 18 0 3 6 0 26 138:155 66 8. Liptovský Mikuláš 53 11 2 3 8 2 27 114:152 53 9. Nové Zámky 53 11 5 2 1 3 31 116:180 51 10. Detva 53 10 2 0 1 2 38 111:194 37 ------------------------------------------------------------------------ HK Orange "20" 20 3 0 1 1 2 13 38:87 14 Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.
Hokejisti Dukly Trenčín triumfovali presvedčivo 4:0 nad hráčmi HC Nové Zámky. "Vojaci" sa ujali vedenia už v 3. min zásahom Petra Sojčíka, v závere úvodného dejstva zvýšil v presilovej hre Marcel Hossa. Vedenie Dukly zveľadil po bezgólovej druhej tretine v 46. min Jozef Švec a konečný rezultát stanovil druhým zásahom v zápase Hossa. Novozámčania neuspeli už piatykrát po sebe a patrí im 9. miesto v tabuľke, ktoré znamená baráž o zotrvanie medzi slovenskou elitou. Trenčín je na 4. priečke.

Hladké triumf "baranov" a "vlkov"

"Barani" z Banskej Bystrice si bez problémov poradili s hráčmi poslednej Detvy 7:2. Banskobystričania si napravili chuť po piatkovej prehre na ľade rivala zo Zvolena a od úvodu neponechali nič na náhodu. Na úvodný gól Guillauma Asselina z prvej minúty v presilovke ešte dokázal odpovedať Jakub Žilka v 4. min, no ešte do konca prvej tretiny prišla smršť štyroch gólov "baranov" a bolo prakticky rozhodnuté. Žilina si doma poradila so Zvolenom hladko 5:0. "Vlci" rozhodli už v prvom dejstve, ktoré ovládli 4:0, piaty zásah pridali až v záverečnom dejstve. Dvoma gólmi sa blysol Michal Švihálek, navyše pridal jednu asistenciu, keď Lukášovi Kozákovi prihral na záverečný zásah duelu. Hostia prehrali prvýkrát po štyroch zápasoch.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 52. kolo

• nedeľa
HK Nitra - HC Košice 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) Góly: 2. Kutálek (M. Slovák, Blackwater), 23. Macík (M. Versteeg), 58. Kutálek (M. Slovák, T. Mikúš) - 29. L. Nagy (Miklík) Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, M. Novák - Kacej, Synek, 2884 divákov Zostavy: Nitra: Lawson - T. Milam, Mezei, Rais, J. Milam, M. Versteeg, Ordzovenský, Miroslav Pupák, Rýgl - M. Paulovič, M. Krištof, T. Mikúš - Kutálek, M. Slovák, Blackwater - H. Ručkay, J. Ručkay, Macík - Csányi, Bradley, Kovacs Košice: Habal - Šedivý, Čížek, Dudáš, B. Kessel, Pulli, Koch, Matejka - L. Nagy, Pacan, Miklík - Jenčík, Suja, Marek Hovorka - Šoltés, T. Klíma, Kafka - Š. Petráš, Boltun, Hričina - Koyš HK Poprad - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (1:0, 2:2, 0:0) Góly: 20. Buc (Vartovník, Petran), 23. Abdul (Matej Paločko), 32. Abdul (Matej Paločko) - 26. Vybiral (Nádašdi, Moravčík), 37. Rudolf Huna (Langhammer, M. Sukeľ) Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Lauff - Gajan, R. Gavalier, 964 divákov Zostavy: Poprad: V. Kováč - König, D. Brejčák, Petran, McDowell, Dinda, Š. Fabian, Bdžoch, Davydov - Svitana, M. Nagy, Štrauch - Buc, Heizer, Vartovník - Abdul, Matej Paločko, D. Bondra - L. Hvila, Ježek, Koky Liptovský Mikuláš: Košarišťan - J. Tabaček, Moravčík, Nemec, Gründling, Nádašdi, Mezovský, Kurali, M. Bača - A. Laco, M. Sukeľ, Vybiral - Rudolf Huna, Langhammer, Števuliak - Kriška, Piatka, J. Sukeľ - Žiak, Uhrík, Lištiak Žilina - Zvolen 5:0 (4:0, 0:0, 1:0) Góly: 8. Konečný (R. Hruška, Kozák), 9. Švihálek (Mendrej, Juraško), 18. Švihálek (Ondruš), 19. Handlovský (Juraško), 43. Kozák (J. Jurík, Švihálek) Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Stano - Krajčík, M. Orolín, 605 divákov Zostavy: Žilina: Mikoláš - Hatala, Kozák, Michal Roman, Andersons, Mendrej, Juraško - Tvrdoň, R. Hruška, Konečný - Handlovský, Holovič, Klimenta - Švihálek, Húževka, J. Jurík - Stupka, Ondruš, Rogoň - Dolinajec Zvolen: Šimko (21. MacIntyre) - Ross, Zeleňák, J. Kováčik, Ulrych, Hraško, Ťavoda, Dubeň - Flick, O. Steen, Coffman - Michal Chovan, Kytnár, Šišovský - Obrdžálek, Špirko, Matis - Martin Ďaloga, V. Fekiač, T. Török - Síkela HC '05 iClinic Banská Bystrica - HC 07 Orin Detva 7:2 (5:1, 0:1, 2:0) Góly: 1. Asselin (Brittain, Gélinas), 8. Trecapelli (Brittain, T. Surový), 15. Gabor (Češík, Sedlák), 18. Bortňák (Hohmann, Bubela), 19. Hrnka, 45. T. Surový (Brittain), 59. Brittain (I. Ďatelinka, Hrnka) - 4. J. Žilka (E. Piačka, Murček), 38. Ščurko (Martin Chovan) Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Konc, Štefik - M. Kollár, Rojík, 2407 divákov Zostavy: Banská Bystrica: Lassila - Kubka, I. Ďatelinka, Pretnar, V. Mihálik, Delisle, Trecapelli, Gélinas, Sedlák - Hrnka, T. Surový, Brittain - Hohmann, Bubela, Bortňák - Skalický, Faille, Asselin - Gabor, Češík, Kabáč Detva: Adam Nagy (21. Hackett) - Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, Macejko, Vyskoč, Šimon - Belluš, R. Gašpar, L. Ščurko - Videlka, Surovka, Sitnikov - J. Žilka, Murček, E. Piačka - Róth, M. Surový, J. Milý HK Dukla Trenčín - HC Nové Zámky 4:0 (2:0, 0:0, 2:0) Góly: 3. Sojčík (Starosta, Radivojevič), 20. Marcel Hossa (M. Hecl, Frühauf), 46. J. Švec (O. Mikula), 59. Marcel Hossa (M. Hecl, Pač) Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Fridrich - Výleta, Šefčík, 2360 divákov Zostavy: Trenčín: M. Valent - Starosta, Bačík, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, Pač - Bezúch, Sojčík, Radivojevič - Marcel Hossa, Sádecký, M. Hecl - O. Mikula, R. Dlouhý, T. Varga - D. Hudec, J. Švec, Gašparovič - Deveaux Nové Zámky: S. Baroš - M. Novák, Husák, M. Hruška, Plášil, Salija, M. Jass, Šimek - Zbořil, Šimun, Timotej Šille - V. Škoda, L. Jurík, Hřebejk - R. Varga, Š. Novotný, Fábry - Saulietis, Lorraine, Dubec - Ondrušek

Zdroj: Webnoviny.sk - V Tipsport lige vyhrávali domáce tímy, Nitra má na čele tabuľky trojbodový náskok © SITA Všetky práva vyhradené.