Svet / 27. september 2020

V uhoľnej bani na juhozápade Číny vypukol požiar, pri nešťastí zahynulo 16 baníkov

                
                
                
                    
                
                
                27.9.2020 (Webnoviny.sk) - Šestnásť čínskych baníkov zomrelo a jeden je v kritickom stave po tom, ako v nedeľu zostali uväznení v uhoľnej bani na juhozápade krajiny. Informovala o tom čínska televízia CCTV.

Dôvodom nešťastia bolo to, že v skorých ranných hodinách začal v bani horieť dopravný pás, čím na nebezpečnú úroveň stúplo množstvo kysličníka uhoľnatého, uviedla čínska štátna tlačová agentúra Sin-chua, ktorá citovala vládu.

Zdravotníci bojujú o záchranu života baníka, ktorý je v kritickom stave, konštatovala televízia CCTV. Príčina nehody v uhoľnej bani neďaleko mesta Čchung-čching sa zatiaľ vyšetruje. 
                

Zdroj: Webnoviny.sk - V uhoľnej bani na juhozápade Číny vypukol požiar, pri nešťastí zahynulo 16 baníkov © SITA Všetky práva vyhradené.