
22.8.2020 (Webnoviny.sk) - V dedine Oradour-Sur-Glane neďaleko Limoges v centrálnej časti Francúzska vandali na tamojší pamätník nasprejovali graffiti, ktoré popierajú holokaust. Práve spomenutá obec bola počas druhej svetovej vojny miestom najväčšieho vraždenia civilistov nacistami na území Francúzska.Minister sľubuje súd
Minister spravodlivosti Éric Dupond-Moretti na mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že zodpovední skončia pred súdom. "Hanba všetkým, ktorí to spáchali. Urobíme všetko, aby sme ich našli a odsúdili," poznamenal 59-ročný politik.Stovky zavraždených
Štyri dni po vylodení spojencov v Normandii, 10. júna 1944 vojaci z fanatickej divízie SS zabili 642 dedinčanov. Nahnali ich do stodol a kostola a tie potom zapálili. Predpokladá sa, že tieto vraždy prišli ako odveta za únos nemeckého vojaka účastníkmi francúzskeho odboja.
Zdroj: Webnoviny.sk - Vandali zneuctili pamätník obetiam nacistického vraždenia vo francúzskej obci Oradour-Sur-Glane © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:

Britský premiér Johnson má problém, jeho telefónne číslo bolo 15 rokov dostupné na internete

Starosta obce vo Francúzsku zakázal nadmerné štekanie psov, majiteľom za hluk hrozí pokuta