Kultúra / 09. júl 2018

Video: Gorillaz skrátili vystúpenie na festivale Roskilde, rapper spadol z pódia

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 9. júla (WebNoviny.sk) - Skupina Gorillaz musela cez víkend predčasne ukončiť svoje vystúpenie na festivale Roskilde po tom, ako počas piesne Clint Eastwood spadol z pódia jeden z členov jej aktuálnej koncertnej zostavy, rapper Del the Funky Homosapien.

"Ďakujeme za nádherný večer!" rozlúčil sa chvatne s obecenstvom líder Gorillaz Damon Albarn. Rappera hneď previezli do nemocnice, kde sa zotavuje z následkov pádu, jeho stav však nie je vážny. "Som v poriadku, ale nejaký čas ešte zostanem v nemocnici. Starajú sa tu o mňa výborne!" odkázal fanúšikom Del the Funky Homosapien ešte v nedeľu z nemocnice.

Festival v dánskom Roskilde patrí k najväčším a najrešpektovanejším európskym letným hudobným festivalom. Na aktuálnom ročníku vystúpili okrem Gorillaz napríklad aj Eminem, Bruno Mars, Nick Cave & The Bad Seeds, Dua Lipa, Sigrid, Charlotte Gainsbourg, Odesza či My Bloody Valentine.

Virtuálnu skupinu Gorillaz

 • vytvorili v roku 1998 Damon Albarn a Jamie Hewlett, pričom jej členmi sú fiktívni hudobníci 2-D, Murdoc Niccals, Noodle a Russel Hobbs. Debutový, eponymný album vydali v roku 2001.
 • po ňom nasledovali nahrávky Demon Days (2005), Plastic Beach (2010) a The Fall (2011), po ktorej si dala formácia prestávku.
 • vlani vydali album Humanz a v tomto roku novinku The Now Now. Na konte majú hity ako Clint Eastwood (feat. Del The Funky Homosapien), 19-2000, Feel Good Inc. (feat. De La Soul), Dare (feat. Shaun Ryder) alebo Dirty Harry (feat. Bootie Brown).
 • podarilo sa im získať napríklad Grammy, BRIT Award, NME Award alebo dve MTV Video Music Awards.
Informácie pochádzajú z magazínu New Musical Express a archívu agentúry SITA.

Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Gorillaz skrátili vystúpenie na festivale Roskilde, rapper spadol z pódia © SITA Všetky práva vyhradené.