CATANIA 1. júna (WebNoviny.sk) — Sopka Etna, najväčšia z troch aktívnych vulkánov v Taliansku, opäť chrlí lávu. Podľa úradov však jej najnovšia aktivita nepredstavuje pre ľudí nebezpečenstvo. Erupcie sa začali vo štvrtok, keď sa na vulkáne otvorili dva nové krátery a láva začala stekať po jeho svahu.
Etna naposledy vybuchla v decembri. Táto erupcia súvisela so zemetrasením, ktoré spôsobilo zranenia aj rozsiahle škody na budovách na svahoch vulkánu. Terajšie erupcie sa odohrávajú len na vrchole sopky, preto nie sú pre obyvateľov nebezpečné. Úrady však vyzvali návštevníkov, aby sa k vrcholu pre vlastnú bezpečnosť nepribližovali.
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Sopka Etna opäť chrlí lávu, erupcie sa odohrávajú na jej vrchole © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Národná strana zaplatí za použitie Eminemovej skladby vo volebnej kampani
Ruský útok iránskymi dronmi Šáhid trikrát zasiahol kritickú infraštruktúru na Ukrajine
