- aktualizované 18. júla, 12:45
BRATISLAVA 18. júla (WebNoviny.sk) - Malé súkromné lietadlo typu Rockwell 112-Commander 115TC pri pristávaní na bratislavskom letisku v stredu dopoludnia nevysunulo pristávací podvozok.
"Na palube bol len kapitán lietadla z Českej republiky, ktorý je v poriadku. Nedošlo ani k poškodeniu vzletovo-pristávacej dráhy," informovala agentúru SITA hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Veronika Ševčíková.
Po spomínanej udalosti nebol na letisku vyhlásený žiadny typ pohotovosti.
"Podľa štandardných postupov sa na miesto dostavili hasiči a prevádzkové zložky. Incident neovplyvnil prevádzku na letisku," uviedla Ševčíková.
Po odstránení lietadla a vykonaní kontroly stavu vzletovo-pristávacej dráhy bude prevádzka na dráhe 04-22 obnovená. O prípade predtým informoval portál Televízie Markíza
tvnoviny.sk s tým, že pilotom lietadla bol český podnikateľ.
Zdroj: Webnoviny.sk -
Video: Súkromné lietadlo pristálo v Bratislave bez vysunutia podvozku, na palube bol len český kapitán © SITA Všetky práva vyhradené.
Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 233