
12.4.2021 (Webnoviny.sk) - Lockdown, ktorý sa mal vo rakúskej Viedni skončiť v nedeľu 18. apríla, bude predbežne trvať do 2. mája. Oznámil to v pondelok viedenský starosta Michael Ludwig.Viac o téme: Koronavírus
Tento krok znamená, že väčšina obchodov a služieb v rakúskej metropole zostane naďalej zatvorená. O niečo skôr, a to 26. apríla, sa otvoria školy, ktoré budú dovtedy fungovať v režime dištančného vzdelávania. Rozhodnutiu o lockdowne predchádzali konzultácie s odborníkmi. Tie sa týkali najmä situácie vo viedenských nemocniciach. Počet ľudí hospitalizovaných na jednotkách intenzívnej starostlivosti podľa agentúry APA dosiahol nový rekord, aktuálne ich je takmer 250.
Zdroj: Webnoviny.sk - Viedeň predlžuje lockdown, zatvorená tak zostáva väčšina obchodov a služieb © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:

Vandali poničili brazílske veľvyslanectvo v Berlíne, útok mohol byť politicky motivovaný

Únia dosiahla dohodu o obrannom fonde, tretina peňazí pôjde na výskum a ďalšie na technológie