Ekonomika / 05. september 2022

Vláda odobrila zmenu účelu použitia nevyčerpaných výdavkov Kancelárie NR SR, ako chcú poslanci využiť takmer 450 tisíc eur?

        
        
        
          
        
        
        5.9.2022 (Webnoviny.sk) - Vláda na stredajšom rokovaní súhlasila so zmenou účelu použitia nevyčerpaných kapitálových výdavkov z predchádzajúcich rokov kapitoly Kancelárie Národnej rady (NR) SR v celkovej hodnote 447 200 eur.

Opravia fasádu Papierničky

Prvá časť sumy bude podľa Kancelárie NR SR použitá na rekonštrukciu objektov Častá, kde opravia fasády objektu B v účelovom zariadení kancelárie parlamentu Častá Papiernička vo výške 300-tisíc eur. Ďalších 82 200 eur sa použije na centrálny prepínač do nového datacentra v Zimnej jazdiarni. Spomínaná suma sa bude členiť na kapitálové výdavky v hodnote 72 200 eur a bežné výdavky v hodnote 10 200 eur.

Nový nábytok v parlamente

Zvyšná časť nevyčerpaných kapitálových výdavkov z predchádzajúcich rokov, a to vo výške 65-tisíc eur, sa použije na výmenu zastaraného nábytku v účelovom zariadení Kancelárie NR SR.

Zdroj: Webnoviny.sk - Vláda odobrila zmenu účelu použitia nevyčerpaných výdavkov Kancelárie NR SR, ako chcú poslanci využiť takmer 450 tisíc eur? © SITA Všetky práva vyhradené.