Slovensko / 26. apríl 2022

Vorobelová nahradila v parlamente Kotlebu, novým poslancom sa stal aj Kanuščák

                
                
                
                    
                
                
                26.4.2022 (Webnoviny.sk) - Funkcie poslanca sa ujali Jozef Kanuščák (SaS) a Slavěna Vorobelová. Kanuščák nahradil Ondreja Dostála, ktorý je štátnym tajomníkom rezortu spravodlivosti. Poslanca Mariana Kotlebu nahradila Vorobelová.

Kotleba o mandát poslanca prišiel po tom, čo bol právoplatne odsúdený v kauze odovzdávania šekov v hodnote 1 488 eur. Najvyšší súd SR opozičného poslanca 5. apríla uznal za vinného, uložil mu trest šesť mesiacov s podmienečným odkladom na jeden rok a šesť mesiacov.

Vorobelová do parlamentu kandidovala na kandidačnej listine ĽSNS za Národnú koalíciu. Dnes už Vorobelová v Národnej koalícii nie je. 
                

Zdroj: Webnoviny.sk - Vorobelová nahradila v parlamente Kotlebu, novým poslancom sa stal aj Kanuščák © SITA Všetky práva vyhradené.