
11.7.2020 (Webnoviny.sk) - Startup Rivian, ktorý produkuje elektrické vozidlá, získal nové investície vo výške 2,5 miliardy dolárov (2,2 miliardy eur). Spoločnosť má už kontrakt s Amazonom na výrobu 100-tisíc elektrických dodávok s plánovaným začiatkom od budúceho roka v bývalom závode Mitsubishi v Normale v štáte Illinois.Pribudli noví investori
Nedávno predstavila aj nový elektrický pick-up a vozidlo SUV, ktoré by mali byť v predaji už na budúci rok. Spoločnosť v piatok oznámila, že medzi jej novými investormi sú Soros Fund Management, Coatue, Fidelity Management and Research a Baron Capital Group. Firmy Amazon a BlackRock, ktoré investovali už predtým, sa zapojili opäť, uviedol Rivian.Vyše dvetisíc zamestnancov
Americká automobilka Ford investovala v apríli 2019 do startupu Rivian pol miliardy dolárov s cieľom spoločne vyrábať elektromobily Ford. Amazon investoval vlani vo februári 700 miliónov dolárov. Rivian sústreďuje svoju činnosť najmä v San Jose a Irvine v Kalifornii, má však aj veľké inžinierske a administratívne centrum pri Detroite. Spoločnosť zamestnáva približne 2 300 ľudí.
Zdroj: Webnoviny.sk - Výrobca elektromobilov Rivian získal nové investície vo výške dva a pol miliardy dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:

Tesla plánuje v novej továrni pri Berlíne vyrobiť ročne pol milióna elektromobilov

Liberáli podali trestné oznámenie na ministerku Kalavskú a vyzvali ju, aby odstúpila