Šport / 18. september 2017

Vyžrebovali šestnásťfinále Slovnaft cupu, súperov spoznali aj Slovan a Žilina

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 18. septembra (WebNoviny.sk) - Obhajca prvenstva ŠK Slovan Bratislava sa predstaví na ihrisku Spartaka Myjava v šestnásťfinálovom 4. kole slovenskej futbalovej pohárovej súťaže Slovnaft Cup 2017/2018.

Pondelkový popoludňajší žreb v sídle Slovenského futbalového zväzu (SFZ) v Bratislave rozhodol aj o tom, že úradujúci ligový šampión MŠK Žilina nastúpi na pôde ŠK Odeva Lipany, FC Spartak Trnava bude čeliť domácemu MŠK Námestovo a FK Železiarne Podbrezová sa predstaví na trávniku východoslovenského FK Soľ.


V šestnásťfinále je aj päť iných účastníkov aktuálneho ročníka najvyššej dlhodobej súťaže Fortuna ligy: MFK Zemplín Michalovce, MFK Ružomberok, FC Nitra, AS Trenčín a FC DAC 1904 Dunajská Streda.

Šestnásťfinále sa hrá na jeden zápas, v prípade nerozhodného výsledku po 90 minútach rozhodne o postupujúcom rozstrel z 11 m. Termín pre šestnásťfinále je streda 27. septembra, pre osemfinále streda 18. októbra.


Tretie kolo Slovnaft Cupu bolo konečnou stanicou pre troch fortunaligistov - na pôde súperov neuspeli FK Senica, 1. FC Tatran Prešov a FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. Senica prehrala 4:5 v penaltovom rozstrele po remíze 1:1 s MFK Spartak Medzev, Prešov podľahol FK Dubnica nad Váhom (1:3) a Zlaté Moravce nestačili na ŠK Slovan Šimonovany-Partizánske (1:1 po 90 minútach, 2:4 v rozstrele z 11 m).

Slovnaft Cup

 • Výsledok žrebu šestnásťfinálového 4. kola slovenskej futbalovej pohárovej súťaže Slovnaft Cup 2017/2018 (hrá sa na jeden zápas, v prípade remízy po 90 minútach rozhodne o postupujúcom rozstrel z 11 m):
MFK Snina - MFK Zemplín Michalovce FK Soľ - FK Železiarne Podbrezová TJ Jednota Bánová - MFK Lokomotíva Zvolen OFK Malženice - MFK Skalica ŠK Slovan Šimonovany-Partizánske - FK Inter Bratislava TJ Družstevník Belá-Dulice - MFK Ružomberok ŠK Novohrad Lučenec - FC Nitra ŠK Odeva Lipany - MŠK Žilina MFK Spartak Medzev - AS Trenčín FK Dubnica nad Váhom - MFK Tatran Liptovský Mikuláš ŠK FC Vydrany - FK Noves Spišská Nová Ves MŠK Námestovo - FC Spartak Trnava FC Petržalka - FK Poprad TJ Iskra Borčice - FC Lokomotíva Košice Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava OFK Hrušovany - FC DAC 1904 Dunajská Streda

Zdroj: Webnoviny.sk - Vyžrebovali šestnásťfinále Slovnaft cupu, súperov spoznali aj Slovan a Žilina © SITA Všetky práva vyhradené.