Svet / 04. máj 2023

Washington posiela ďalšiu pomoc Ukrajine v hodnote 300 miliónov dolárov, všetky zbrane sú stiahnuté zo zásob Pentagonu

                
                
                
                    
                
                
                4.5.2023 (SITA.sk) - Spojené štáty posielajú Ukrajine dodatočnú vojenskú pomoc v hodnote približne 300 miliónov dolárov.

Začiatok jarnej protiofenzívy

Ako informovalo americké ministerstvo obrany, jej súčasťou je obrovské množstvo delostreleckých nábojov, húfnic, rakiet vzduch-zem a munície.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Deje sa tak v čase, keď sa očakáva začiatok jarnej protiofenzívy ukrajinskej armády proti ruským silám.

Zásoby Pentagonu

Nový balík obsahuje rakety Hydra-70, čo sú neriadené rakety, ktoré sú odpaľované z lietadiel. Zahŕňa tiež nezverejnený počet rakiet pre vysokomobilné delostrelecké raketové systémy, mínomety, náboje do húfnic, rakety a protitankové granátomety Carl Gustaf. Všetky zbrane stiahnu zo zásob Pentagonu, aby mohli ísť rýchlo do prednej línie. V podaní Pentagonu je to už 37. balík pomoci od vypuknutia vojny na Ukrajine. Celková vojenská pomoc Spojených štátov tak predstavuje približne 36 miliárd dolárov. Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zdroj: SITA.sk - Washington posiela ďalšiu pomoc Ukrajine v hodnote 300 miliónov dolárov, všetky zbrane sú stiahnuté zo zásob Pentagonu © SITA Všetky práva vyhradené.