BRATISLAVA 7. februára (WebNoviny.sk) - Česká polícia vyšetruje smrť dvoch žien, ktoré našli ešte v januári v paneláku v Chodove na Sokolovsku. Informuje o tom spravodajský portál iDNES.cz s tým, že zosnulé boli matka a dcéra, no čoskoro vyšlo najavo, že staršia zo žien je mŕtva už asi tri roky.
Úmrtia vyšetrujú
Polícia sa začala prípadom zaoberať v januári, keď hliadka našla v byte najprv mŕtvu 61-ročnú ženu a pri následnej prehliadke objavili aj druhú mŕtvolu.
„Môžem potvrdiť, že preverujeme úmrtie dvoch žien v byte v panelovom dome v Chodove. Jedno z tiel už bolo v mumifikovanom stave,“ potvrdila policajná hovorkyňa Kateřina Krejčí.
Smrť matky údajne tajila
Prečo vtedy vôbec policajti do bytu išli, však nevedela. U oboch zosnulých bola nariadená súdna pitva. „Predbežné výsledky hovoria, že k úmrtiu došlo bez násilia," vyjadrila sa hovorkyňa.
Na prípad upozornila TV Nova, podľa ktorej 61-ročná žena údajne smrť svojej matky tajila. Policajti sa pokúšajú zistiť, prečo žila v byte s mŕtvolou. Hovorí sa o psychickej chorobe i zištných dôvodoch súvisiacich s vyplácaním matkinho dôchodku.
Zdroj: Webnoviny.sk - Žena žila v byte s mŕtvolou matky, jej telo našli už v mumifikovanom stave © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Ukrajinská protiofenzíva začína prinášať ovocie a armáda postupne získava pôdu pod nohami, tvrdí Stoltenberg
Trojica astronautov dorazila na ISS, noví členovia posádky budú na vesmírnej stanici zhruba šesť mesiacov
