Ekonomika / 11. október 2017

Žiga nie je spokojný ani s nižšou odmenou pre Bžána, podľa Žitňanskej štát zjavne zlyhal

                
                
                
                    
                
                
                BRATISLAVA 11. októbra (WebNoviny.sk) - Minister hospodárstva Peter Žiga nie je spokojný s novou vyrokovanou odmenou pre advokátsku kanceláriu Radomíra Bžána za vyhratú medzinárodnú arbitráž o Vodnú elektráreň Gabčíkovo.

Zmluva sa môže ešte spochybniť

„Ja som očakával tú sumu niekde na úrovni medzi jedným a dvoma percentami,“ povedal po stredajšom rokovaní vlády Žiga. Spoločnosť MH Manažment sa v utorok dohodla s advokátskou kanceláriou na znížení odmeny zo 64 miliónov eur na 17,64 milióna eur. Minister naznačil, že ešte sa možno bude dať spochybniť celá zmluva medzi štátnou spoločnosťou MH Manažment a spomínanou advokátskou kanceláriou.

Minister vyvodí personálne dôsledky

„Stále pracujeme aj s verziou a s právnym názorom, že táto zmluva nemusí byť vôbec platná. A to z toho dôvodu pretože nebola dobre zverejnená. Ideme pracovať s touto alternatívou. Potrebujeme však dôsledný právny názor, preto sme požiadali o pomoc ministerstvo spravodlivosti,“ dodal Žiga s tým, že v najbližších dňoch zrejme vyvodí pre kauzu Gabčíkovo aj personálne dôsledky. Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská je tiež presvedčená, že ani znížená odmena nie je adekvátna. „Treba s tou témou ešte pracovať. Štát zjavne zlyhal. Treba sa však pozrieť aj na advokátsku etiku,“ konštatovala Žitňanská.  

Zdroj: Webnoviny.sk - Žiga nie je spokojný ani s nižšou odmenou pre Bžána, podľa Žitňanskej štát zjavne zlyhal © SITA Všetky práva vyhradené.