Slovensko / 16. marec 2021

Žitňanská si pokračovanie pod vedením Matoviča nevie predstaviť, premiér sa stretol s klubom Za ľudí

        
        
        
          
        
        
        16.3.2021 (Webnoviny.sk) - Poslanecký klub strany Za ľudí sa v utorok 16. marca stretol s premiérom Igorom Matovičom (OĽaNO). Predsedníčku klubu Janu Žitňanskú mrzí, že takéto stretnutie bolo až dnes. Ako povedala médiám, od predsedu vlády by sa dalo čakať, že ho bude iniciovať skôr, keďže kríza trvá dlhšie. Čo bude ďalej, je podľa jej slov v rukách Igora Matoviča.

„Dali sme najavo naším uznesením, že si myslíme, že najlepším riešením je odchod pána premiéra. Chceme rekonštrukciu vlády na pôdoryse tejto koalície. Nechceme predčasné voľby v žiadnom prípade. Nemyslíme si, že menšinová vláda je riešením,” povedala s tým, že „loptička” je teraz na strane premiéra. Verí, že v záujme krajiny a upokojenia situácie príjme rozhodnutie, ktoré bude štátnické. Žitňanská si vie len ťažko predstaviť pokračovať pod vládou Igora Matoviča.

Štátny tajomník ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Vladimír Ledecký (Za ľudí) povedal, že cieľom stretnutia nebolo sa na niečom dohodnúť, ale jasne definovať svoje postoje. Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) doplnil, že premiér aj Za ľudí majú rovnaký záujem, a to aby neboli predčasné voľby. 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Žitňanská si pokračovanie pod vedením Matoviča nevie predstaviť, premiér sa stretol s klubom Za ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.