Kultúra / 09. jún 2020

Zomrela americká speváčka R&B Bonnie Pointer zo skupiny Pointer Sister (video)

        
        
        
          
        
        
        9.6.2020 (Webnoviny.sk) - Vo veku 69 rokov zomrela v pondelok americká speváčka Bonnie Pointer, ktorá sa spolu so sestrami preslávila ako členka skupiny Pointer Sisters, známej hitmi Jump (For My Love) alebo I'm So Excited. Držiteľka Grammy skonala v Los Angeles na zástavu srdca, informoval jej publicista Roger Neal.

Hviezdy 70-tych rokov

"S hlbokým zármutkom musím fanúšikom Pointer Sisters oznámiť, že moja sestra Bonnie dnes ráno zomrela," uviedla v oficiálnom vyhlásení Anita Pointer. Bonnie a jej sestra June začali v roku 1969 vystupovať ako duo a neskôr sa k nim postupne pridali sestry Anita a Ruth. Pointer Sisters sa preslávili v sedemdesiatych rokoch minulého storočia a v roku 1975 získali za pieseň Fairytale prvú Grammy.

V tomto roku vydali spomienkový singel

Bonnie formáciu v roku 1977 opustila, aby sa mohla venovať sólovej kariére, no úspech Pointer Sisters pokračoval až do osemdesiatych rokov a v roku 1994 im odhalili hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy. Anita a Bonnie tento rok vydali spoločný spomienkový singel venovaný sestre June, ktorá zomrela v roku 2006. V súčasnosti pôsobí v Pointer Sisters už len ich sestra Ruth spolu s dcérou Issou a vnučkou Sadako.

Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrela americká speváčka R&B Bonnie Pointer zo skupiny Pointer Sister (video) © SITA Všetky práva vyhradené.